Reportáž: Jarní pochod do Starého lesa 2013

27. dubna 2013 jsme si vyšlápli již na 21. ročník Pochodu do Starého lesa.  Hned ráno mohlo některé odradit těch pár kapek, které spadly a tvářily se, jako že bude pršet, ale když nás uviděly, raději si to rozmyslely a nakonec bylo krásně teploučko. 24 turistů se vydalo časně z rána na dlouhý pochod. Na cestě u bývalého Signetu nás dohonily dvě opozdilé turistky a za mostem přes Cézavu ještě jedna maminka s kočárkem. Tak k sokolovně v Žatčanech jsme dorazili v počtu 28 pochodujících. Pěkně nás přivítali, rozdali nám soutěžní kartičky a hned jsme šli splnit první dvě disciplíny. Hod na kuželky a hod šipkami. Pokračovali jsme k rybníku, kde na nás čekali mušketýři a půjčili nám svůj meč, kterým jsme všichni hravě přepůlili jablko. Kousek dál byl úkol, který prověřil, jak velkou máme náruč. Následovalo skákání v pytli a hod granátem a na konec střelba ze vzduchovky a pistole. Nutno dodat, že tentokrát soutěžili i dospělí z Telnice a byla u toho spousta legrace. V cíli u myslivecké chaty jsme zhlédli vystoupení mušketýrů, hasičů, psovodů a také nám předvedli své letecké dovednosti modeláři z klubu Alka Žatčany. Opekli jsme si špekáčky a po vyhlášení výsledků se za námi přijela podívat oblíbená gepardice Dua.  Když jsme se s ní rozloučili, vydali jsme se pomalu na cestu domů. Tradiční odpočinková zastávka v Žatčanech u školy na dětském hřišti nám dodala energii na zbytek cesty do Telnice, kde jsme se zaslouženě odměnili kopečkem zmrzliny.

Tak zase příště na 22. ročníku pochodu….

Šárka Oborná

Fotografie z pochodu viz galerie našeho webu.