Reportáž: Futsal Cup 2013

„Pořád se něco děje“, tato věta kdysi v dávné minulosti vyřčena, platí i v současné době. Pokud budeme pasovat tuto větu na obec Telnice, tak jenom v tom dobrém a kladném významu slova. Pořadatelé akcí, to většinou nemají jednoduché a při plánování termínu akce musí brát v potaz všechny faktory, které by mohly nějakým způsobem narušit úspěšnost akce. Třeba i termín jarních prázdnin. Pořadatelé se snaží těmto dvou víkendům vyhnout, protože riskují například malou návštěvnost. O to složitější to je, když nemá pořadatel na výběr a musí akci uskutečnit i v tomto termínu a o to složitější to je, když se jedná o premiéru resp. nultý ročník.

Tak nějak bych popsal osud nultého ročníku turnaje ve futsalu juniorů  „Futsal Cup 2013“, který uskutečnil oddíl futsalu naší jednoty v neděli 17. 2. 2013 se začátkem ve 12 hodin.

V poledne dorazily do přetlakové haly tři z pěti avizovaných manšaftů děvčat a chlapců školou povinných, aby si porovnaly svůj fotbalový um se soupeři. Účastníkem byl náš tým oddílu futsalu, dále Telničtí ministranti a fotbalisti z Jednoty Orel Řečkovice. Kalkulačka turnaje byla nastavena tak, že manšafty hráli mezi sebou vždy dva zápasy, takže případný neúspěch v prvním zápase dával ještě týmu šanci si reputaci opravit a v druhém zápase zvítězit. Každý zápas měl trvání 2 x 10 minut.

Myslím si, že případný fanoušek si přišel na své. Byl vidět vysoký zápol do hry nejen u hráčů, ale i u trenérů, kteří museli být několikrát napomínáni rozhodčím.

Turnaj skončil okolo 16 hodiny a zvítězil, jak jinak, ten nejlepší.

Na prvním místě se umístil tým Jednoty Orel Řečkovice, jako druzí skončili Telničti ministranti a na třetím místě skončil náš tým oddílu futsalu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhodnocen Marek Toužín, nejlepším střelcem turnaje se stal Michal Bělehrad a nejlepším brankařem turnaje byl vyhodnocen Adam Havlík. Organizátoři ocenili ještě nejmladšího fotbalistu Ondřeje Zapletala a nejmladší fotbalistku Veroniku Zapletalovou.

Velké poděkování patří rozhodčímu Michalu Heroldovi, který zdárně a s klidnou hlavou ukočíroval průběh celého turnaje včetně emotivního trenéra týmu Telnických ministrantů. Velké díky patří Petrovi Hrdinovi za myšlenku uskutečnění turnaje a nám ostatním za přispění k organizaci turnaje. Obci Telnice děkujeme za finanční podporu akce.

Věřím, že další ročník turnaje v roce 2014 bude ještě lepší a získá si oblibu a místo mezi dalšími sportovními kláními, které se v naší obci pravidelně a v hojnosti uskutečňují po celý rok.

Zdar 1. ročníku turnaje „Futsal Cup 2014“.

Za naši jednotu: Pavel Oborný

Fotografie viz galerie našeho webu.